FMC00532-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 100 36.00" (914.40mm)
FMC00532-36
DigiKey Part Number
5328-FMC00532-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00532-36
Description
COAX CBL SMA TO TNC 36"
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 100
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
TNC Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C