FMC00452-120
DigiKey Part Number
5328-FMC00452-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00452-120
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 10'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 120.0" (3.0m) 10.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type
LMR 400
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz