FMC00423-48
DigiKey Part Number
5328-FMC00423-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00423-48
Description
COAX CBL RP-SMA TO QMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to QMA LMR 240 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 240
Style
RP-SMA to QMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz