FMC00402-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00402-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00402-60
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 200 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 200
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C