FMC00400-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMC00400-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00400-50CM
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 200 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
LMR 200
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C