FMC00398-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 200 12.00" (304.80mm)
FMC00398-12
DigiKey Part Number
5328-FMC00398-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00398-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 200
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C