FMC00350-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00350-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00350-60
Description
COAX CABLE SMP TO SMP 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to SMP RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMP to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C