FMC00349-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00349-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00349-24
Description
COAX CBL MCX TO SMP 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to SMP RG-316 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C