FMC00341-48
DigiKey Part Number
5328-FMC00341-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00341-48
Description
COAX CABLE SMA TO TNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz