FMC00333-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type LMR 240 24.00" (609.60mm)
FMC00333-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00333-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00333-24
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C