FMC00331-36
DigiKey Part Number
5328-FMC00331-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00331-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-223 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-223
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C