FMC00329-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00329-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00329-24
Description
COAX CBL BNC TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC RG-223 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-223
Style
BNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C