FMC00313-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00313-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00313-60
Description
COAX CABLE BNC TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-174 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
1 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C