FMC00271-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMC00271-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00271-50CM
Description
COAX CBL SSMC TO MMCX 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to MMCX RG-316 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMC to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C