FMC00244-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00244-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00244-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-393 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-393
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C