FMC00204-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00204-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00204-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 195 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C