FMC00101-108
DigiKey Part Number
5328-FMC00101-108-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00101-108
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 9'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-214 108.0" (2.7m) 9.0'
Length
108.0" (2.7m) 9.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-214
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
10 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C