FMC00084-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00084-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00084-24
Description
LOW LOSS RA SMA MALE TO TNC MALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 195 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
LMR 195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C