FMC00054-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMA LMR 240 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC00054-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00054-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00054-60
Description
LOW LOSS SMA MALE TO RP SMA PLUG
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bulk
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 240
Style
RP-SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz