FMC00035-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-58C 24.00" (609.60mm)
FMC00035-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00035-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00035-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-58C
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5 GHz