FMC00025-50CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 100 19.69" (500.00mm)
FMC00025-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMC00025-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00025-50CM
Description
COAX CBL TNC TO TNC 19.6"
Detailed Description
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C