FMC00016-12
DigiKey Part Number
5328-FMC00016-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00016-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C