FMAT5006
DigiKey Part Number
5328-FMAT5006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMAT5006
Description
PROGRAM ATTN SMA JACK 30MHZ-3GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 0dB ~ 63dB 30 MHz ~ 3 GHz 50 Ohms 20dBm Module, SMA Connectors
Category
Frequency Range
30 MHz ~ 3 GHz
Manufacturer
Fairview Microwave
Power (Watts)
20dBm
Packaging
Bag
Impedance
50 Ohms