FMANMOB1002-NM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
RF ANTENNA Bluetooth, IoT, Wi-Fi, Zigbee™ Dome N Type Male Magnetic
FMANMOB1002-NM
DigiKey Part Number
5328-FMANMOB1002-NM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMANMOB1002-NM
Description
ANTENNA TYPE N PLUG 617 MHZ-7.12
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Fairview Microwave
VSWR
1.5
Packaging
Bag
Gain
5dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 3.05m
Frequency Group
Wide Band
Termination
N Type Male
Frequency (Center/Band)
3.871GHz
Mounting Type
Magnetic
Frequency Range
617MHz ~ 7.125GHz
Height (Max)
5.000" (127.00mm)