FMANMOB1001-RSP
DigiKey Part Number
5328-FMANMOB1001-RSP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMANMOB1001-RSP
Description
ANTENNA SMA617 MHZ-7.125 GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, IoT, Wi-Fi, Zigbee™ Dome RP-SMA Magnetic
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Fairview Microwave
VSWR
1.5
Packaging
Bag
Gain
5dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 3.05m
Frequency Group
Wide Band
Termination
RP-SMA
Frequency (Center/Band)
3.871GHz
Mounting Type
Magnetic
Frequency Range
617MHz ~ 7.125GHz
Height (Max)
5.000" (127.00mm)