FMANED1006
DigiKey Part Number
5328-FMANED1006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMANED1006
Description
ANTENNA TYPE N JACK 380 MHZ-470
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Module N Type Female Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Fairview Microwave
VSWR
1.5
Packaging
Bag
Gain
7dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
RF Family/Standard
General ISM
Features
Cable - 305mm, Cable - 1.524m, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
425MHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
380MHz ~ 470MHz
Height (Max)
62.992" (1600.00mm)