FMAM8006
DigiKey Part Number
5328-FMAM8006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMAM8006
Description
GAIN BLOCK AMP SMA 6GHZ-12GHZ 12
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC General Purpose 6GHz ~ 12GHz Module
Category
Noise Figure
2.3dB
Manufacturer
Fairview Microwave
RF Type
General Purpose
Packaging
Bag
Voltage - Supply
11V ~ 15V
Part Status
Active
Current - Supply
80mA
Frequency
6GHz ~ 12GHz