FM9858B/SF-10
DigiKey Part Number
5328-FM9858B/SF-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM9858B/SF-10
Description
WG ANTENNA WG COAX ADAPT WR-112-
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Horn SMA Female Waveguide Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Fairview Microwave
VSWR
1.3
Packaging
Bag
Gain
10dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 305mm, Cable - 1.524m, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
RF Family/Standard
General ISM
Termination
SMA Female
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Waveguide Mount
Frequency (Center/Band)
8.525GHz
Height (Max)
1.180" (29.97mm)
Frequency Range
7.05GHz ~ 10GHz