FM51YA1007
DigiKey Part Number
5328-FM51YA1007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM51YA1007
Description
TYPE N JACK 900 MHZ 3 DBI YAGI A
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GSM, IoT, ISM, LoRa, LPWAN, M2M, RFID, WLAN Yagi N Type Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Fairview Microwave
VSWR
1.5
Packaging
Bag
Gain
3dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
RF Family/Standard
Cellular, General ISM
Features
Cable - 305mm, Cable - 1.524m, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
892MHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
824MHz ~ 960MHz
Height (Max)
13.900" (353.06mm)