FM51OM1004
DigiKey Part Number
5328-FM51OM1004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM51OM1004
Description
ANTENNA TYPE N JACK 2.4 MHZ-5.85
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11a/b/g/ac, ISM, Wi-Fi Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Fairview Microwave
VSWR
1.5
Packaging
Bag
Gain
6dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
RF Family/Standard
General ISM, WiFi
Features
Cable - 305mm, Cable - 1.524m, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
Frequency Group
Wide Band
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
4.125GHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
2.4GHz ~ 5.85GHz
Height (Max)
32.800" (833.12mm)