FM3MSA00677-12
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00677-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00677-12
Description
TRT THREADED PLUG TO BLUNT CUT 1
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRT to Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
124 Ohms
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRT to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRT Plug
Frequency - Max
500 MHz
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C