FM3MSA00674-24
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00674-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00674-24
Description
TRT THREADED PLUG TO TRB 3-LUG J
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRT to TRB 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
124 Ohms
Style
TRT to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRT Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C