FM3MSA00659-24
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00659-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00659-24
Description
TRB 3-SLOT PLUG TO TRB 3-LUG JAC
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
124 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
124 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
124 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C