FM3MSA00606-12
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00606-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00606-12
Description
LSZH 78 OHM TRB 2-SLOT SOLDER/CL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz
2nd Connector
TRB Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C