FM3MSA00593-48
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00593-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00593-48
Description
LSZH 1553 TRB 3-LUG JACK TO TRB
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
500 MHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C