FM3MSA00586-36
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00586-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00586-36
Description
LSZH 1553 TRB 3-LUG JACK TO BLUN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Frequency - Max
500 MHz
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C