FM3MSA00556-48
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00556-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00556-48
Description
LEAD FREE BEND RELIEF 3-LUG TRB
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
400 MHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Blue
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C