FM3MSA00548-24
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00548-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00548-24
Description
1553 TRB 3-SLOT PLUG TO TRB 3-LU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
400 MHz
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C