FM3MSA00541-48
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00541-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00541-48
Description
1553 TRB 3-SLOT PLUG TO BLUNT CU
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bulk
Cable Impedance
78 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Frequency - Max
400 MHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C