FM3MSA00483-60
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00483-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00483-60
Description
LEAD FREE 1553 TRB JACK BULKHEAD
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
78 Ohms
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Frequency - Max
500 MHz
1st Contact Gender
Female
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C