FM3MSA00476-36
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00476-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00476-36
Description
1553 TRB 3-SLOT PLUG TO BLUNT CU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Frequency - Max
500 MHz
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C