FM3MSA00450-12
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00450-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00450-12
Description
LEAD FREE 3-LUG TRB BULKHEAD INS
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Frequency - Max
10 MHz
1st Contact Gender
Female
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C