FM3MSA00226-24
DigiKey Part Number
5328-FM3MSA00226-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MSA00226-24
Description
HALOGEN FREE 1553 TRB 3-SLOT PLU
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
TRB Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C