FM3MP2341-36
DigiKey Part Number
5328-FM3MP2341-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MP2341-36
Description
1553 TRS SUBMINIATURE PLUG TO BL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRS to Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRS to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRS Plug
Frequency - Max
10 MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C