FM3MP2218-36
DigiKey Part Number
5328-FM3MP2218-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MP2218-36
Description
1553 TRB 3-LUG JACK TO TRB 3-LUG
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Jack
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
400 MHz
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C