FM3MP2192-24
DigiKey Part Number
5328-FM3MP2192-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MP2192-24
Description
1553 TRB 3-SLOT PLUG TO TRB 3-LU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
Frequency - Max
400 MHz
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C