FM3MP2042-12
DigiKey Part Number
5328-FM3MP2042-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FM3MP2042-12
Description
TRB 3-SLOT RIGHT ANGLE PLUG WITH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Impedance
78 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
78 Ohms
Style
TRB to Cable
Overall Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Frequency - Max
10 MHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C