EJM60P220
DigiKey Part Number
5997-EJM60P220TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EJM60P220
Description
60V P-Channel Trench Power MOSFE
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 31A Surface Mount 8-PDFN (3x3)
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)