Image for WHC-625-19 is not available
WHC-625-19
DigiKey Part Number
145-WHC-625-19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-625-19
Description
CLIP,SCREW MNT,NATURAL,15.9MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.625" (15.88mm)
Category
Mounting Type
Fastener
Manufacturer
Essentra Components
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Length
1.125" (28.58mm)
Part Status
Active
Width
0.500" (12.70mm)
Type
Clip, P-Type
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Type Attributes
Open
Material Thickness
0.080" (2.03mm)
Opening Size
0.625" (15.88mm)