RKWE-8-11-BK
DigiKey Part Number
RKWE-8-11-BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RKWE-8-11-BK
Description
RECLSBLE FSTNR RECT 0.500" X 11"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reclosable Fastener Hook and Loop - Tie Rectangular 0.500" (12.70mm) X 11.000" (279.40mm) Dia
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
Essentra Components
Length
11.000" (279.40mm)
Series
Width
0.500" (12.70mm)